Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Laren (NH.) — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Laren (NH.) valt op door:
- WOZ (CBS): 87 % boven het provinciaal gemiddelde van 491,6 × €1.000
- Kerncijfers (CBS): 83 % onder het provinciaal gemiddelde van 68.000 inwoners
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
11.474 inw.; 5.163 hh; 5.509 won.; 925/km² (2025)
onder gem.: min 9.733 · gem 68.000 · max 934.526
WOZ (CBS)
920 × €1.000 (2025)
boven gem.: min 261 · gem 491,6 · max 920
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 1.058/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 219.300 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 60.900 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 154.400 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Laren (NH.) | 11.474 inw.; 5.163 hh; 5.509 won.; 925/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Laren (NH.) | 920 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Laren (NH.) | Geen data | — |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | € 1.058/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | € 219.300 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | € 60.900 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Laren (NH.) | € 154.400 | 2024 |